Dolar : Alış : 5.9152 / Satış : 5.9259
Euro : Alış : 6.5585 / Satış : 6.5703
HAVA DURUMU
hava durumu

Milas14°CAz Bulutlu

MİLAS OSB - Duyuru Köşesi

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BAŞKAN ÖZER; “OSB İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK UMUTLUYUZ”

Ana Sayfa » Haberler » BAŞKAN ÖZER; “OSB İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK UMUTLUYUZ”
25 Kasım 2013
BAŞKAN ÖZER; “OSB İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK UMUTLUYUZ”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, OSB’nin önündeki tıkanıklıkların bir an önce aşılarak faaliyete geçmesi adına bakanlıktan istenilen belgeleri teslim ettiklerini belirterek “OSB için şimdi daha çok umutluyuz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turgay Ertuğrul ve OSB Müdürü Haluk Onaran’dan oluşan heyet; Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’ne, bir önceki toplantıda istenilen belgeleri teslim etti. 24 Ekim’de Ankara’da Bakanlığa yapılan ziyaret sırasında gündeme gelen belgelerin Milas Belediye Meclisi kararları, DSİ’den alınan Sarıçay’ın taşkın durumunu gösterir planlar MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve beraberindekiler tarafından Bakanlık yetkililerine teslim edildi. Yapılan görüşmelerde Bakanlık yetkilileri tarafından Milas OSB’in altyapısının projelendirmesinde çalışmaların devam ettiği ve şimdilik bir sorun görülmediği belirtildi.

Ankara ziyareti konusunda bilgi veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Bir ay önce Sayın Muğla Milletvekili Ali Boğa, Sayın Kaymakam Fuat Gürel, Sayın Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Sayın AKP İlçe Başkanı Bülent Demir ve MİTSO yöneticileri olarak OSB’de yaşanmakta olan tıkanıklığın aşılması için Ankara’ya gitmiştik. Bakanlık yetkilileriyle yapılan görüşmelerde OSB Müteşebbis Heyetinden, Milas Belediyesi’nden ve DSİ’den bazı belgeler ve kararlar istenmişti. Sayın Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yoğun çabası ile istenilen Belediye Meclis kararları çok kısa bir süre içinde alındı. Bu nedenle Sayın Muhammet Tokat’a ve Sayın Milas Belediye Meclisi üyelerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Ankara’ya bizlerle gelerek bize çok büyük bir güç katan ve sonrasında DSİ’den istenilen belgelerin sağlanmasında büyük çabası olan Sayın Kaymakam Fuat Gürel’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın da daha önce Bakanlıkta müsteşarlık yapmış olması nedeniyle ve konuya hakim olduğunu belirten Reşit Özer “Sayın Ali Boğa, Ankara’da bize çok yardımcı oldu. Bakanlıktaki görüşmelerde ağırlığını hissettirdi. Bu nedenle kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Ankara’ya gelerek bize destek veren AKP İlçe Başkanı Sayın Bülent Demir’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ankara’da istenilen belgelerin teslim edildiğini ve Bakanlık yetkilileriyle görüşüldüğünü belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Belgelerimizi teslim ettik. Şimdilik bir sorun görünmüyor. Daha önceki görüşmelerde anlatıldığı şekliyle Bakanlıktaki çalışmalar sürüyor. Eminim kısa sürede bütün Milas’ın beklediği OSB’nin altyapı projeleri hazırlanacak ve altyapının yapımı işi yeni yılın ilk aylarında ihaleye çıkarılacak. Gelişmeler şimdilik olumlu gidiyor. OSB işin şimdi daha çok umutluyuz” dedi.

 

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

MİLAS OSB’DE ALTYAPI YAPIMI İÇİN İMZALAR ATILDI

MİLAS OSB’DE ALTYAPI YAPIMI İÇİN İMZALAR ATILDIOSB Yönetimi ile altyapı yapımı ihalesini kazanan firma yetkilisi arasında noter

OSB’NİN YENİ ALTYAPI İHALESİNİ % 47.01 KIRIMLA KLV İNŞAAT KAZANDI

OSB’NİN YENİ ALTYAPI İHALESİNİ % 47.01 KIRIMLA KLV İNŞAAT KAZANDI*Milas Organize Sanayi Bölgesi’nin geçen yıl Kasım ayında yapılan ihalesinin,

MİLAS OSB’NİN ALTYAPI YAPIM İHALESİ YARIN (17 Kasım – Salı) ANKARA’DA YAPILACAK

MİLAS OSB’NİN ALTYAPI YAPIM İHALESİ YARIN (17 Kasım – Salı) ANKARA’DA YAPILACAKMilas Organize ve Sanayi Bölgesi’nin altyapı yapımı ihalesi yarın Ankara’da

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN